КНП "Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування"
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Історична довідка

Заснування лікарні своїм корінням сягає початку ХХ століття. У 1907 р. в Бершаді практикували земський лікар М. В. Романовський та лікар місцевого цукрозаводу Л.Є. Вайнштейн.

У 1911 р. в Бершаді була створена земська лікарня, яка мала 10 стаціонарних ліжок.

З 1919 р. були створені робмеди – лікарні робітничої медицини, медична амбулаторія для бідних на чолі з лікарем М.Є. Гофманом. З 1922 р. у Бершадській народній лікарні працювало 17 медичних працівників.

З 1922 р. почала функціонувати Бершадська районна лікарня, яка координувала роботу усіх тогочасних медичних закладів (дитяча консультація, онкопункт, тубдиспансер).

У 1934 р. завідуючим районною лікарнею призначили лікаря-хірурга

Г. Я. Будкевича, який пропрацював тут до останнього дня свого життя, за винятком періоду, коли перебував на фронті у роки Другої світової війни. Помер він у 1964 р.

Під час тимчасової окупації в роки війни лікарню не закривали, в ній надавалась допомога пораненим та інфекційним хворим.

Одразу після визволення району в лікарні розмістили військовий госпіталь, а сама лікарня функціонувала в приміщенні районної санепідемстанції та дитячої консультації.

У 1962 р. запроваджується нова форма управління медичними підрозділами – центральна районна лікарня (ЦРЛ), яка стала центром управління спеціалізованою медичною допомогою населенню району.

Вхід для адміністратора